تاريخ 1395/03/25 ساعت 10:55

فیلم کوتاه «بازگشت» ساخته یوسف حاتمی‌کیا در بخش مسابقه اصلی سی و نهمین جشنواره گرنویل فرانسه به نمایش در می‌آید.

 

 گرنویل با سابقه‌ترین جشنواره فیلم کوتاه فرانسه به شمار می‌آید و فیلم بازگشت ساخته یوسف حاتمی‌کیا تنها فیلم ایرانی است که به بخش مسابقه اصلی این جشنواره راه پیدا کرده‌است.  

فیلم «بازگشت» داستان دو ساعت از زندگی روحانی را روایت می‌کند که باید مناسک مذهبی پیش از اعدام زندانی مسیحی را انجام دهد. حاتمی‌کیا در فیلم خود روابط میان این دو را بررسی کرده‌ و لحظات پر از چالشی را به نمایش گذاشته که مورد توجه هیات انتخاب جشنواره فرانسوی قرار گرفته‌است.

جشنواره گرنویل در سه بخش داستانی، تجربی و مستند کوتاه آثار را به رقابت می‌گذارد. این جشنواره از 5 تا 10 ژوئیه با حضور نمایندگان 120 کشور جهان برگزار می‌َود. 34 فیلم در بخش مسابقه اصلی این جشنواره به رقابت می‌پردازند که از میان 5 هزار فیلم ارسالی به جشنواره انتخاب شده‌اند.همچنین 29 فیلم در بخش نگاه و 27 فیلم نیز در بخش جوان این جشنواره حضور دارند.

کارگردانی فیلم کوتاه بازگشت توسط یوسف حاتمی‌کیا انجام شده‌ و همچنین فیلمنامه نیز توسط حاتمی‌کیا و بهراد مهرجو نوشته شده‌است. مهدی حسینی‌وند تدوین فیلم را انجام داده و علی قاضی مدیر فیلمبردرای فیلم کوتاه بازگشت بوده‌است. صدای گذاری فیلم توسط  سید علی علویان انجام شده و مدیر پخش بین‌المللی فیلم نیز برعهده بلال طاهری است. فیلم کوتاه بازگشت در چندین جشنواره داخلی نیز به نمایش درآمده بود.

منبع : اخذ کارت بازرگانی و عضویت |داستان روحانی ایرانی به جشنواره گرنویل فرانسه راه یافت
برچسب ها : فیلم ,جشنواره ,کوتاه ,حاتمی‌کیا ,انجام ,فرانسه ,فیلم کوتاه ,جشنواره گرنویل ,کوتاه بازگشت ,مسابقه اصلی ,یوسف حاتمی‌کیا ,فیلم کوتاه بازگشت ,جشنو